Blog o zdrowiu

Portal zdrowie

Anorgazmia u mężczyzn i kobiet czyli brak orgazmu

Anorgazmia to zaburzenie seksualne, w którym nie ma orgazmu i satysfakcji seksualnej ze stosunku.Ta patologia występuje u obu płci. W przypadku kobiet zjawisko to jest dość powszechne, u mężczyzn jest rzadkie. Można powiedzieć, że 75% kobiet i 25% męskiej populacji cierpi na brak orgazmu.

Tradycyjnie anorgazmię można podzielić na:

  • Podstawową – kiedy mężczyzna nigdy nie miał orgazmu.
  • Wtórną – kiedy osoba przestała otrzymywać satysfakcję seksualną, chociaż wcześniejszy seks zakończył się orgazmem.

Przyczyny dysfunkcji seksualnych

Podstawą anorgazmii są przyczyny psychologiczne i fizjologiczne. Najczęściej przyczyną dysfunkcji seksualnych są czynniki psychologiczne, które wpływają na pojawienie się anorgazmii w określonym czasie:

  • Chroniczne zmęczenie. Zmęczona osoba może myśleć tylko o relaksie, a nie o seksie.
  • Niezgodność temperamentów partnerów. Odmienne poglądy na relacje seksualne, pragnienia i spełnianie tych pragnień w łóżku powodują czasem niezrozumiałe emocje ze strony partnera i całkowite lekceważenie seksu. Mężczyźni i kobiety osiągają orgazm na różne sposoby, co jest również przyczyną anorgazmii u obu płci.
  • Złe doświadczenia seksualne. Ciągłe fiasko w łóżku, niewystarczający orgazm, brak chęci partnera do poprawy życia seksualnego prowadzi do pogorszenia funkcji seksualnych.
  • Fizjologiczne przyczyny przejawiają się obecnością chorób, urazami narządów płciowych, toksycznymi i silnymi substancjami leczniczymi w organizmie, starzeniem się organizmu związanym z wiekiem. Ciało zaczyna nieprawidłowo funkcjonować, zahamowany zostaje metabolizm metaboliczny, hormonalny, tłuszczowy, w narządach płciowych i naczyniach krwionośnych następuje stagnacja, zaburzony zostaje cały rytm biologiczny.

Anorgazmia u mężczyzn, główne przyczyny i czynniki

Początek orgazmicznych emocji u mężczyzny podczas seksu może być zmniejszony z powodu braku wytrysku lub niepowodzenia w stanie erekcji. Przyczyny są pochodzenia organicznego i psychogennego. Normalny proces seksualny rozpoczyna się podnieceniem, następnie następuje erekcja, trwa stosunek seksualny i uwolnienie nasienia, któremu towarzyszy pełna satysfakcja z seksu.

Zmniejszenie lub brak przynajmniej jednego stanu procesu seksualnego prowadzi do anorgazmii. Brak orgazmu u mężczyzn jest najczęściej spowodowany zaburzeniem procesu wytrysku. Większość mężczyzn doświadcza tego w starszym wieku.

Dla młodych mężczyzn przyczyny psychologiczne mają podstawowe znaczenie dla anorgazmii. Takie przyczyny pojawiają się we wczesnej młodości i mogą im towarzyszyć przez długi czas. Lub, z powodu chronicznego zmęczenia, seks staje się rzadki, a chęć przeżycia orgazmu stopniowo zanika.

Anorgazmia u kobiet, główne przyczyny braku orgazmu

Anorgazmia u kobiet jest częstym zjawiskiem. Panie, które nigdy nie doświadczyły satysfakcji z seksu, kojarzą to z niedoświadczonymi partnerami, późnym rozwojem seksualnym, wychowaniem w rodzinie. Okresowy brak orgazmu występuje z powodu sytuacji życiowych.

Ze względu na zmęczenie, brak możliwości odprężenia się kobieta nie znajduje pełnej przyjemności w łóżku. Fizjologiczne cechy ciała mają mniejszy wpływ na orgazm.

Leczenie zaburzeń seksualnych

Zabiegi na anorgazmię to połączenie kilku terapii i procedur:

Leczenie. Po pierwsze, eliminowana jest choroba, która wywołuje wystąpienie dysfunkcji seksualnych. Specjaliści przepisują leki przeciwdepresyjne, jeśli pojawiają się stany lękowe psychiki, które powodują osłabienie lub brak orgazmu. Środki hormonalne są stosowane, gdy równowaga hormonów płciowych jest zaburzona.

Kobietom przepisuje się leki zwiększające poziom estrogenu, a mężczyznom leki zwiększające poziom testosteronu. Witaminy są niezbędne do normalizacji procesów metabolicznych, które często są przyczyną opóźnionych doznań orgazmicznych.

Stymulanty poprawiają funkcje seksualne, poprawiają ukrwienie, przywracają przebieg naturalnych procesów seksualnych. Mogą to być leki takie jak Viagra czy Mensil lub suplementy diety takie jak Permen lub Erekton.

Procedury fizjoterapeutyczne. Hydroterapia z zimnymi i gorącymi kąpielami służy do pobudzenia krążenia krwi w narządach miednicy, usprawnienia pracy narządów wydzielniczych. Stymulacja elektryczna okolicy narządów płciowych ma korzystny wpływ na przywrócenie naturalnych procesów podczas stosunku płciowego. Zabieg jest skuteczny w przypadku problemów neurologicznych związanych z anorgazmią.

Masaż wibracyjny wykonywany jest przy zmienionej budowie genitaliów oraz w przypadkach obniżonej wrażliwości stref erogennych u kobiet i mężczyzn. Stymulacja masażem pomaga przywrócić wrażliwość genitaliów, zwiększyć ich pobudzenie przy dotknięciu. Masaż sprzyja szybkiemu osiągnięciu orgazmu z partnerem.

Operacja. Jest to konieczne ze względu na nieprawidłową budowę narządów układu rozrodczego, gdy jest to główny problem braku przyjemnych doznań podczas procesu seksualnego.

Jeśli brak orgazmu objawia się okresowo, a w wyniku dodatkowych procedur stymulujących, doznania orgazmiczne są przywracane, ale szybko mijają, sensowne jest podjęcie kuracji lekowej w celu przywrócenia orgazmu.

You may have missed