Blog o zdrowiu

Portal zdrowie

Erekcja i jej zaburzenia

Wielu panów zmaga się z zaburzeniem funkcjonowania prącia. To niezwykle poważny problem, gdyż obniża on możliwości seksualne, a co za tym idzie, rujnuje czasem intymną sferę życia. Dobrą wiadomością dla mężczyzn jest to, że większość zaburzeń można w skuteczny sposób leczyć. Niekiedy możemy nawet takich kłopotów pozbyć się na własną rękę, sięgając po środki na potencję bez recepty. Najlepiej jednak w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza, który określi przyczynę zaburzeń erekcji i dobierze odpowiednie leczenie.

W jaki sposób dochodzi do erekcji?

Proces wzwodu można podzielić na pewne fazy. Pierwsze z nich związane są ze zmianą równowagi, jaka jest pomiędzy napływem krwi tętniczej, a odpływem krwi żylnej. Kiedy członek jest w spoczynku, wówczas nie mówi się o żadnej fazie wzwodu, gdyż ilość krwi wypływającej z członka, jest taka sama jak wypływająca z niego.

W następnych fazach pojawia się usztywnienie penisa, a także zwiększa on swoją twardość, która wynika z gromadzącej się w członku dużej ilości krwi. W kolejnej fazie naczynia żylne są uciskane, natomiast odpływ krwi jest jeszcze mniejszy. Wtedy mężczyzna uzyskuje tak zwany pełny wzwód, a jego członek jest wtedy już całkowicie gotowy na penetrację pochwy. A więc za otrzymanie prawidłowego wzwodu odpowiada właściwy mechanizm naczyniowo-nerwowy, jest to dosyć skomplikowany proces.

Zaburzenia wzwodu- jakie leczenie może wdrążyć lekarz?

Zaburzenia potencji są na samym początku leczone są przy użyciu pewnych środków farmakologicznych. Wśród nich można wymienić głównie leki hormonalne, które są podawane pacjentowi w postaci zastrzyków do prącia, a także leki doustne z sildenafilem.

W całym procesie leczenia zaburzeń erekcji niezwykle ważne są również czynniki psychologiczne. W wielu przypadkach mężczyźni zmagają się z przejściowymi problemami, których przyczyną jest stres, przemęczenie organizmu, zapracowanie czy też niechęć do seksu przez wcześniejsze złe doświadczenia.

Czy poranna erekcja jest oznaką zdrowia organizmu?

Erekcja jest procesem do którego dochodzi podczas stymulacji seksualnej. Jednakże znane jest również pojęcie porannych erekcji. Jest to całkowicie naturalne zjawisko, które jest określane przez mężczyzn, jako dowód ich pełnej sprawności seksualnej. Poranna erekcja jest jednym z nocnych wzwodów, a u zdrowej osoby może dojść w ciągu nocy do kilkunastu wzwodów.

Zazwyczaj występują one podczas fazy snu REM, a więc wówczas kiedy pojawiają się marzenia senne. Mężczyźni mogą zaważyć u siebie poranną gotowość do odbycia stosunku seksualnego, o ile obudzą się we właściwej fazie snu. Brak porannego wzwodu jest dla wielu panów powodem do niepokoju.

Jednakże niepojawianie się porannej erekcji, nie musi być wcale oznaką jakiegoś schorzenia. Zazwyczaj za taki stan odpowiadają niepozorne czynniki, które da się znaleźć i ich pozbyć. Wystarczy do tego udać się do lekarza, jeśli wzwód poranny nie występuje przez dłuższy czas.

Jakie leki można stosować na zaburzenia wzwodu?

Na rynku znajduje się wiele preparatów, jakie można stosować na zaburzenia erekcji. Co ważne, wiele z nich można już zakupić bez recepty. Jest to dobre rozwiązanie dla panów, którzy nie chcą i wstydzą się udania do specjalisty. Środki na potencję zakupić można zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych aptekach. Zazwyczaj to właśnie po nie, w pierwszej kolejności sięgają mężczyźni. Warto przy tym również zmienić tryb życia, zredukować stres i zadbać o odpoczynek organizmu.

Przyda się również zmiana diety na zdrowszą i lepiej zbilansowaną. W przypadku kiedy te zmiany, a także stosowane środki nie okażą się skuteczne, a problem nie ustępuje, a oprócz tego się pogarsza, wówczas należy konieczne udać się do specjalisty.

Niekiedy przyczyną kłopotów z życiem seksualnym są pewne choroby, problemy urologiczne czy też przyjmowanie leki w procesie leczenia innych schorzeń. Brak erekcji wpływa na całe życie mężczyzny. Doprowadza do pogorszenia jego samopoczucia, obniżenia samooceny i braku pewności siebie. Niekiedy niemożność odbywania stosunków prowadzi nawet do wielu kłótni i do rozstania z partnerką.

Nieleczone zaburzenia erekcji odbiją się również na wszystkich innych sferach życia, także w pracy zawodowej czy kontaktach rodzinnych.

You may have missed