Blog o zdrowiu

Portal zdrowie

Gdzie najlepiej kupować prezerwatywy?

Prezerwatywy to zdecydowanie najpopularniejsza forma zapobiegania ciąży w Polsce. Jest to spowodowane tym, iż są one bardzo szeroko dostępne, stosunkowo tanie a do ich zakupu nie jest konieczne okazywanie recepty. Bez trudu można zaopatrzyć się w prezerwatywy nawet w zwykłym sklepie spożywczym. Mimo tego, specjaliści zalecają, aby najlepiej kupować prezerwatywy wyłącznie w sprawdzonych miejscach, gdzie mamy pewność, iż były przechowywane w sposób prawidłowy. W niniejszym artykule wyjaśniamy, gdzie najlepiej kupować prezerwatywy. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Prezerwatywy – tania i szeroko dostępna metoda antykoncepcji

Wiele par zadaje sobie pytanie: gdzie najlepiej kupić prezerwatywy? Tak naprawdę możemy je kupić prawie wszędzie. Niewątpliwym atutem prezerwatyw jest ich szeroka dostępność. Do ich zakupu nie trzeba mieć recepty.

Prezerwatywy mają w swojej ofercie nie tylko apteki czy drogerie, ale również sklepy spożywcze, stacje benzynowe czy kioski. Nie trzeba wiele wysiłku, aby zakupić ten rodzaj antykoncepcji. Czy jednak kupowanie prezerwatyw w warzywniaku jest dobrym rozwiązaniem? Niekoniecznie. W sklepach spożywczych czy kioskach nikt nie zwraca szczególnej uwagi na to, aby przechowywać prezerwatywy zgodnie z zaleceniami ich producenta. Z tego powodu wszyscy specjaliści zgodnie podkreślają, że najlepszym miejscem do zakupu kondomów są apteki oraz drogerie. Dodatkowo, kupując prezerwatywy w tych miejscach mamy znacznie większy wybór. Bogactwo rodzajów prezerwatyw w tych miejscach jest naprawdę ogromne. Z tego względu osoby niedoświadczone w sferze seksu mogą mieć spory problem z podjęciem decyzji o zakupie prezerwatyw, które najlepiej będą odpowiadały ich potrzebom.

 

Jak kupić prezerwatywy?

Sporo osób, które dopiero stawia pierwsze kroki w sferze seksualnej, odczuwa pewnego rodzaju dyskomfort przed wizytą w aptece w celu zakupu tego środka antykoncepcji. Dodatkowym utrudnieniem jest także konieczność wybrania jednego rodzaju prezerwatyw z gamy tak szerokiej oferty. Przed oczami mamy kilkanaście różnych opakowań. Wybór tych właściwych może być prawdziwym wyzwaniem. W takim przypadku warto zgłosić się po pomoc do farmaceuty, który wyjaśni nam wszystkie wątpliwości w tym zakresie.

Warto wiedzieć, że prezerwatywy mają różne wielkości. Standardowy rozmiar prezerwatyw dopasowany jest do średniej długości członka. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zakup prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze jest niezwykle istotny. Jeżeli prezerwatywa będzie zbyt mała lub za duża, może to doprowadzić odpowiednio do jej pęknięcia lub zsunięcia w trakcie uprawiania seksu, przez co ryzyko zapłodnienia będzie bardzo wysokie.

Prezerwatywy są wykonywane także z różnych materiałów. Przykładowo: prezerwatywy z lateksu mogą uczulać, dlatego warto sprawdzić, czy nie posiadamy uczulenia na ten składnik. Są również prezerwatywy wyposażone w specjalne substancje plemnikobójcze, co zmniejsza ryzyko zapłodnienia.

 

Co zrobić, gdy wstydzę się kupić prezerwatywy w aptece?

Rozwój internetu sprawił, że w tej chwili praktycznie dowolny produkt możemy kupić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem sieci. Dzisiaj istnieją wyspecjalizowane sklepy internetowe, które zajmują się sprzedażą prezerwatyw. Jeżeli ktoś bardzo wstydzi się przed zakupem kondomów w sklepie czy aptece, może zdecydować się na zamówienie ich przez internet. Nie ma wówczas konieczności rozmawiania ze sprzedawcą, a cała transakcja jest realizowana z zachowaniem wszelkich zasad dyskrecji. Kupowanie prezerwatyw przez internet z roku na rok staje się coraz popularniejsze.

 

Jaki jest koszt zakupu prezerwatywy?

Cena prezerwatyw jest uzależniona od wielu zróżnicowanych czynników. Na wysokość ceny ma wpływ marka, sposób dystrybucji, właściwości prezerwatywy a także ilość sztuk w kupowanym opakowaniu. W większości przypadków opakowanie zawiera trzy sztuki.

Cena za takie opakowanie wynosi około 5-15 złotych. Wiele firm sprzedaje prezerwatywy w tzw. wielopakach. Wówczas jednostkowy koszt jednej sztuki jest znacznie niższy.

You may have missed