Blog o zdrowiu

Portal zdrowie

Jak inaczej walczyć z zaburzeniami erekcji, poza stosowaniem Viagry?

Problemy z erekcją są dosyć często spotykane, jednak większość panów nie chce o nich mówić. Przed udaniem się do specjalisty powstrzymuje ich poczucie wstydu oraz obawa, iż podważy to ich męskość. W tej sytuacji najczęściej wybierają oni niebieską tabletkę. Jednak Viagra nie jest jedynym rozwiązaniem, gdyż istnieją również inne sposoby na tę męską przypadłość.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Z zaburzeniami wzwodu zmaga się nawet 1,7 miliona dorosłych osób w naszym kraju. Problem ten dotyczy zwłaszcza grupy wiekowej 41-50 lat. Z profesjonalnej pomoc korzysta niewielka ich część, gdyż mężczyźni obawiają się otwartej rozmowy o swojej przypadłości.

Istnieje wiele przyczyn zaburzeń potencji, można do nich zaliczyć: zmiany hormonalne (spadek poziomu testosteronu), zmiany naczyniowe (uszkodzenie naczyń krwionośnych penisa, niedrożność), choroby przewlekłe (nadciśnienie, stwardnienie rozsiane, niewydolność nerek, cukrzyca, miażdżyca), zaburzenia neurologiczne, zmęczenie, nowotwory, zła kondycja fizyczna, brak aktywności fizycznej, picie alkoholu, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta (niedobór witamin), stres, niska samoocena, stany lekowe oraz depresyjne, ciężkie doświadczenia, niewystarczająca ilość snu.

Czasem z zaburzeniami potencji można walczyć poprzez zastosowanie domowych sposobów, niekiedy jednak niezbędne okazuje się rozpoczęcie psychoterapii czy sięgnięcie po środki farmakologiczne. Jakie są jeszcze sposoby na zaburzenia erekcji?

Zastrzyki z prostaglandyny E1

Zastrzyk w penisa jest bardzo skuteczną metodą przeciwdziałania problemom ze wzwodem. Niektórzy panowie uznają to za ostateczność, gdyż zastrzyk jest dla nich trochę kłopotliwym rozwiązaniem. Rezultaty zastrzyku widoczne są o wiele szybciej, aniżeli po przyjęciu środka na potencję. Można je zauważyć już po ok. 10-15 minutach. Mężczyzna może więc być spontaniczny w swoim działaniu, a nie planować każdy stosunek seksualny. Nie musi również pamiętać o zażyciu Viagry na godzinę przed stosunkiem płciowym. Zastrzyki odznaczają się wysoką skutecznością, która wynosi ok. 90 procent. Sam zastrzyk wykonywany jest przy użyciu niewielkiej igły i nie niesie ze sobą ryzyka, wystąpienia działań niepożądanych.

Czopki z prostaglandyną E1

Dla osób, które uważają zastrzyki za rozwiązanie zbyt ekstremalne, dobrym wyborem będą czopki. Zawarta w nich prostaglandyna E1 to ta sama substancja, jaka obecna jest również w zastrzykach. Czopek aplikowany jest bezpośrednio do członka i właśnie przez niego, dostaje się do ludzkiego organizmu.

Rezultaty są porównywalne, jednak obserwuje się je trochę później, gdyż po 20-30 minutach. Efektem ubocznym podania leku w czopku jest czasem wzrost ciśnienia w miednicy, które czasem wywołuje dyskomfort.

Urządzenia próżniowe

Pompki dostępne na rynku są kolejną propozycją dla panów, którzy borykają się z zaburzeniem wzwodu. W bardzo prosty sposób można ich użyć, a do tego dają one zadowalające rezultaty. To także wyjście dla panów, którzy przez stan swojego zdrowia, nie mogą przyjmować środków farmakologicznych. Jednakże trzeba podkreślić fakt, iż erekcja uzyskania dzięki urządzeniom próżniowym, różni się od tej powstającej w naturalny sposób. Członek może stać się chłodny czy czerwony, jest to spowodowane tym, iż nie dopływa do niego krew.

L-arginina

Substancja na poprawia przepływ krwi w organizmie, co okazuje się pomocne w procesie erekcji. Dzięki niej, do penisa przedostaje się zwiększona ilość krwi, co zmniejsza problemy z erekcją. Warto ustalić przyjmowanie jej dawki z lekarzem.